(54) 289 44 84 Wola 71, 87-620 Kikół

Aktualności

ŚWIĘTO PATRONA 2019

ŚWIĘTO PATRONA 2019  W SZKOLE PODSTAWOWEJ  IM. IRENY SENDLEROWEJ W WOLI

    W dniu 22 października br. minęła trzecia rocznica nadania sztandaru im. Ireny Sendlerowej  Szkole Podstawowej w Woli . Irena Sendlerowa to niekwestionowany autorytet moralny nie tylko dla społeczności naszej szkoły, ale i dla całej ludzkości. Dlatego corocznie, dla uczczenia tej Wielkiej Polki, uczniowie i nauczyciele naszej placówki podejmują wiele przedsięwzięć upamiętniających tę postać.                                
       22 października 2019r. , w dniu święta patrona, została otwarta Alejka Ireny Sendlerowej. Jest to nie tylko miejsce odpoczynku , ale również miejsce do refleksji nad wartościami , którym wierna była Irena Sendlerowa : bezinteresownością, życzliwością, humanitaryzmem, akceptacją i zrozumieniem dla odmienności.
     W tym dniu odbyło się również  uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej placówki.
     W uroczystościach wzięli udział : dyrektor szkoły Pani Elżbieta Kiełkowska, zastępca Wójta  Gminy Kikół  Pani Małgorzata Baranowska,  skarbnik Gminy Kikół -  Pani Wioletta Frej , społeczność uczniowska,  rodzice oraz nauczyciele i pracownicy obsługi.    
     Należy podkreślić, że wymierny udział w powstaniu Alejki ma Fundacja Rodziny Nissenbaumów, która dofinansowała naszą inicjatywę oraz Pan Wojciech Łygaś, który okazał nam wiele sympatii, zrozumienia i wsparcia.
     Idea stworzenia Alejki Ireny Sendlerowej była elementem planu działań związanych z Rokiem Ireny Sendlerowej, który przygotował Andrzej Małecki, przewodniczący zespołu nauczycielskiego do spraw Roku Ireny Sendlerowej.

   

   

   

   

   

   

     

 

   

   

   

 

Inne Aktualnośći