(54) 289 44 84 Wola 71, 87-620 Kikół

Aktualności

BohaterON -kartka dla powstańca.

 BohaterON -kartka dla powstańca.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii BohaterON, której celem było napisanie i wysłanie kartki dla uczestników Powstania Warszawskiego.Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włączenie się w tę akcję.
Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek . Akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.
BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!

   

   

 

 

 

 

 

Inne Aktualnośći