(54) 289 44 84 Wola 71, 87-620 Kikół

Aktualności

SPOTKANIE Z POETKĄ

            SPOTKANIE Z POETKĄ

9 grudnia br.  odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panią Moniką Kozicką - lokalną poetką, nauczycielką etyki w szkole branżowej i członkinią Lipnowskiej Grupy Literackiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami.
 Pani Monika jest związana z naszą miejscowością, ponieważ tu mieszka od urodzenia i tu uczęszczała do szkoły podstawowej. Jest matką dwóch córek: Idalii i Nelli.  Poetka ukończyła filologię polską i filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej wiersze ukazują się w tomikach wydawanych przez poetów LGL. Jak sama poinformowała nas, obecnie gromadzi materiał do wydania swojego autorskiego tomiku.
Uczniowie z powagą wysłuchali kilku utworów autorstwa P. Moniki recytowanych przez uczniów, nauczycieli polonistów i samą poetkę.   Z wywiadu jaki udzieliła dzieciom dowiadujemy się czym jest dla niej poezja, w jaki sposób można zostać poetą, czy ważniejszy jest talent czy sumienna praca, skąd czerpie inspiracje.
Pani Monika podarowała bibliotece szkolnej dwa tomiki poezji z imienną dedykacją a na zakończenie spotkania poetka podpisywała autografy oraz pozowała do wspólnych zdjęć. Uczniowie przygotowali dla naszego gościa niespodziankę ? portret namalowany przez uczennicę klasy III Martynę Kozłowską oraz wręczyli kwiaty. Spotkanie przygotowały panie Ewa Czarnecka i Małgorzata Wojciechowska.

   

   

   

   

   

    

   

   

 

 

Inne Aktualnośći