(54) 289 44 84 Wola 71, 87-620 Kikół

Aktualności

WARSZTATY INTEGRACYJNE

            WARSZTATY INTEGRACYJNE

  Już trzy lata trwa współpraca Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli ze szkołami z Osieka nad Wisłą i z Chrostkowa, której głównym założeniem jest szeroko rozumiana integracja dzieci z niepełnosprawnościami. Młodzież ze wspomnianych placówek spotyka się kilka razy w roku na zajęciach warsztatowych, podczas których ma okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę, nabyć nowych umiejętności, ale przede wszystkim przełamywać bariery i ograniczenia, z którymi musi się mierzyć w życiu codziennym, w kontaktach międzyludzkich.
    Ostatnie spotkanie odbyło się 8 października 2019r. na terenie Osieckiej Izby Regionalnej. Opiekunka placówki, Pani Ewelina Mytlewska, zorganizowała warsztaty, podczas których dzieci miały możliwość poznania różnorakich lalek teatralnych ( pacynek, marionetek, kukiełek ), wcielenia się   w role bajkowych postaci, zapoznania się z podstawami gry scenicznej  i sposobami teatralnego wyrazu.
    Dzięki zajęciom dzieci z łatwością wyrażały swoje emocje i wrażenia, spontanicznie nawiązywały przyjaźnie. Ta owocna współpraca będzie kontynuowana w przyszłości. Nauczyciele pracujący z młodzieżą niepełnosprawną mają już  zaplanowane kolejne, atrakcyjne spotkania, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał młodych ludzi i zintensyfikować ich rozwój.
    Wyrazy podziękowania za wsparcie powyższych działań wychowawczych należą się dyrektorom placówek szkolnych z Woli, Chrostkowa i z Osieka nad Wisłą, którzy wspierają powyższą inicjatywę oraz dla nauczycieli : Andrzeja Małeckiego, Dariusza Kamińskiego, Bożeny Mazur  i Eweliny Mytlewskiej.

    

     

   

     

      

    

   

  


    

 

Inne Aktualnośći