MENU

Konkurs Fotograficzny -ogłoszenie wyników

Aktualności

4 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego “Przyłapani na czytaniu”, którego organizatorem była biblioteka szkolna SP w Woli. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia związanego z tematem, czyli sfotografowanie osoby “przyłapanej” na czytaniu książki w domu, szkole, autobusie, tramwaju, na ławce – słowem gdziekolwiek. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych Gminy Kikół.
Na konkurs wpłynęło blisko 60 prac.
Komisja w składzie:
p. Elżbieta Kiełkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli
p. Aneta Falkowska – Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kikół
p. Anna Kroplewska – nauczyciel- bibliotekarz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kikole
p. Małgorzata Wojciechowska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli, postanowiła przyznać 5 nagród i 4 wyróżnienia.
Ocenie podlegały przede wszystkim oryginalny pomysł i walory artystyczne fotografii.
I miejsce zajął Kamil Żurawski ze Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu i jego zdjęcie “Na rybach z książką”.
II miejsce przypadło Karolinie Rempuszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Woli i jej zdjęcie zatytułowane “Magiczne krzesło i czytające psy”.
III ex aequo zajęły uczennice z SP w Woli: Idalia Kozicka z pracą “Tęczowy spacer z książką” i Lidia Jabłońska ze zdjęciem zatytułowanym “Tajemnicza dama w Tajemniczym Ogrodzie”.
IV miejsce zdobył Marcel Głowacz z SP w Woli i jego fotografia “Piłka albo książka? Oto jest pytanie”.
V miejsce należało do uczennicy SP w Zajeziorzu Martyny Gogolin, której zdjęcie zatytułowane zostało “Zbiorowy pęd do wiedzy?”.
Ponadto na wyróżnienie zasłużyły także prace:
Bartosza Sadowskiego (SP Zajeziorze) – “Rusałka? Nie, Mama przyłapana na czytaniu.”
Bartosza Grabowskiego (SP Zajeziorze) – “Dokąd na wakacje?”
Natalii Zielińskiej (SP Wola) – “Czytanie na parapecie”
oraz Weroniki Nowatkowskiej (SP Wola) – “Przyjemne z pożytecznym”.
Trzeba przyznać, że młodzi adepci sztuki fotograficznej wykazali się niezwykłą wyobraźnią i wspaniałymi umiejętnościami technicznymi. Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Opiekunom uczniów dziękujemy za rozpropagowanie konkursu i przygotowanie podopiecznych do udziału w nim.
Sponsorem nagród rzeczowych była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kikole oraz biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Organizator Konkursu
Ewa Czarnecka

Skip to content