MENU

Marsz poparcia dla Ukrainy

Aktualności

24 lutego w naszym kraju dowiedzieliśmy się, że wybuchła wojna. Rosja wystąpiła zbrojnie przeciwko Ukrainie. Każdego dnia widzieliśmy w telewizji konflikt, który zaostrzał się z godziny na godzinę. Pokazywano nam uciekające kobiety z dziećmi, których całym majątkiem były skromne walizki z najpotrzebniejszymi rzeczami. Zmęczenie na twarzach tych ludzi wywoływało łzy, wzruszenie. Państwa Europy zdumione agresywnym zachowaniem Rosji zaczęły nakładać sankcje na Rosję. Dołączyły do nich NATO, Unia Europejska i Stany Zjednoczone Ameryki. Widzieliśmy w naszych odbiornikach telewizyjnych rzesze ludzi, którzy wyszli na ulice stolic Europy, aby zamanifestować swoje poparcie dla Ukrainy i zmusić władze poszczególnych krajów do zaostrzenia polityki wobec Rosji.
Stwierdziliśmy, że nie możemy pozostać bezczynni, musimy pomóc tym ludziom. Od 1 marca zbieramy dary dla osób przebywających na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, lista darów jest dostępna na Facebooku szkoły.
3 marca nasi uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły wyruszyli na Marsz Poparcia dla Ukrainy. Wyszliśmy ze szkoły skandując hasła Stop Wojnie, Stop Przemocy, Stop Nienawiści. W naszym pochodzie uczestniczyło również Przedszkole Promyczek, które razem z nami odśpiewało Mazurek Dąbrowskiego. Poczuliśmy wzruszenie, ale też odczuliśmy wspólnotę ludzi, którym przyświecają te same idee.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami. Szczególne podziękowania składamy Policjantom z Posterunku Policji w Kikole, Karmelickiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli. Zapewniliście nam bezpieczeństwo.
Chciałoby się zawołać jeszcze raz: Sława Ukrainie!
Skip to content