MENU

Zlot w Radziochach 2021

Aktualności

Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Woli od kilku lat współpracuje ze szkołami z regionu, t.j. Szkołą Podstawową im. mjr. Henryka Sucharskiego w Osieku n/Wisłą, Zespołem Szkół im. Bartosza Głowackiego  w Chrostkowie oraz  Zespołem Szkół im. Ignacego Zboińskiego w Kikole w dziedzinie integracji uczniów z niepełnosprawnościami. Corocznie odbywają się zloty, pikniki, zajęcia kulinarne, spotkania z folklorystyczną Kapelą z Osieka    n/ Wisłą, zajęcia edukacyjne, podczas których uczestnicy mają możliwość nie tylko miłego spędzenia czasu, ale przede wszystkim przełamywanie swoich barier, nabywanie nowej wiedzy i umiejętności interpersonalnych. Dzięki tym spotkaniom dzieci mają możliwość spontanicznej ekspresji i podniesienia poczucia własnej wartości, jak również kształtowania swojego miejsca w grupie i w społeczeństwie.

Ostatnie spotkanie odbyło się 18 października 2021r. w urokliwym, leśnym ośrodku turystycznym w Radziochach. Tym razem rolę gospodarza pełniła szkoła w Chrostkowie. W programie znalazło się: ognisko z pieczeniem kiełbasek, pyszna, rozgrzewająca grochówka, smakowite, słodkie wypieki oraz zabawy na świeżym powietrzu.

W czasie, kiedy dzieci oddawały się uciechom piknikowym, kadra pedagogiczna zaplanowała szereg kolejnych imprez, celem których będzie dalsze integrowanie dzieci z sobą, a przede wszystkim w społeczeństwie. Będą one realizowane w ciągu całego roku szkolnego.

Andrzej Małecki, Dariusz Kamiński

 

 

 

Skip to content