MENU

Piknik integracyjny w Woli 21.09. 2023r.

Aktualności

W dniu 21 września 2023 r. odbył się kolejny piknik integracyjny dla dzieci z niepełnosprawnościami z czterech szkół podstawowych (Osiek nad Wisłą, Wola, Kikół, Chrostkowo). Tym razem uczestników spotkania gościła Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Woli. Mottem imprezy było „powitanie szkoły, pożegnanie lata ”.
Uczestników spotkania serdecznie powitała dyrektor placówki, Pani Elżbieta Kiełkowska, która życzyła miłej zabawy i wielu uśmiechów.
Dzieci biorące udział w imprezie miały możliwość upieczenia sobie kiełbasek na ognisku oraz zajadania się pyszną, biwakową grochówką.
Najważniejszym jednak punktem programu była terapia z alpakami. Dzieci uwielbiają kontakt ze zwierzętami. Dlatego bardzo chętnie karmiły te „przytulaśne” zwierzaki, Mateusza i Franka, kawałkami marchewki. Oswojone zwierzęta pozwalały dzieciom na „przytulańce”, pieszczoty i spacery na smyczy. Niektóre dzieci dostały od Mateusza i Franka buziaki, natomiast innym zwierzęta „przybijały piątkę”. Radości dzieci z kontaktu ze zwierzętami nie było końca. Alpakoterapia pozwoliła dzieciom na otwarcie się, wyrażenie swoich emocji, ale także nauczyła szacunku do zwierząt.
Ostatnim punktem programu był „gabinet tatuażu” z którego najchętniej korzystały młodsze dzieci.

Chcemy bardzo podziękować dyrektorom szkół i opiekunom dzieci biorących udział w spotkaniu za wsparcie i wspaniałą współpracę.
Imprezę dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kikole oraz Pan Jacek Sadowski.

Skip to content